De nieuwe verpakkingslijn automatiseert straks vrijwel het hele verpakkingsproces. De gerobotiseerde lijn zet exportdozen op, verlijmt deze, vult de exportdoos met bloemen, voorziet iedere doos van de juiste etikettering en verwerkt orders volledig geautomatiseerd. Dat zorgt niet alleen voor meer capaciteit, maar ook voor een uniforme uitstraling en meer gestandaardiseerde processen. De grootste winst zit misschien wel in de arbeidsverlichting. Op dit moment voegen collega’s handmatig twee dozen bloemen samen tot één exportdoos. Dat is zwaar en repeterend werk.
Straks neemt de verpakkingslijn dit proces over. Daarmee realiseren we een arbeidsbesparing en ontstaat er meer ruimte voor werkzaamheden waar vakmanschap, flexibiliteit en oog voor kwaliteit het verschil maken. Onze bestaande handlijn blijft in gebruik voor specialistische producten, zoals mixen, pluizers en andere producten met water.
Voor deze investering kozen we bewust voor DERO GROEP. Hun ervaring binnen de sierteelt, bewezen kwaliteit en persoonlijke manier van samenwerken sloten naadloos aan bij onze wensen. Vanaf de eerste gesprekken dachten zij actief mee over het complete proces. Niet alleen over de technische oplossing zelf, maar ook over softwarekoppelingen, aantallen en orderafhandeling. Precies die betrokkenheid maakte voor ons het verschil.
“We groeien hard en willen die groei op een slimme manier blijven faciliteren. Met deze verpakkingslijnen investeren we niet alleen in capaciteit, maar vooral in een proces dat onze collega’s ondersteunt en onze klanten iedere dag dezelfde kwaliteit biedt.” – Karel Looije, Logistiek manager
Met deze investering zetten we opnieuw een mooie stap richting een toekomstbestendige organisatie. Door slimmer te werken, te investeren in onze mensen en ons voor te bereiden op verdere groei. Uiteindelijk draait het om hetzelfde als altijd: iedere dag de beste en mooiste chrysanten leveren aan klanten wereldwijd. Alleen straks nét een stukje slimmer verpakt.